Fallxhore online dating

Fallxhore online dating

Dhe do te falnderoj ata qe do te ma akordojne. Si perfundim, cili eshte mesazhi juaj per vizitorin e Fieri.

Ndajnate here njerzit e mi e priten Pellumb Kullen per nje vizite te shkurter njohjeje. Ne nje nga vizitat klandestine te Pellumbi ne Berat, une e vura ate ne dijeni se lajmi kish marre dhene dhe marredhenia jone e sidomos denimi ne gurore, ish bere gogol. Publiku eshte kryesisht shqiptar.

Dhe do te falnderoj ata

Marredheniet jane shume te ngrohta. Asnjehere nuk dihet sa i gjate dhe sa i rende do jete termeti qe eshte duke rene. Ne shperblimet e medha morale nuk duhen lene pa permendur duartokitjet e pashterrshme, shfaqjet e dashurise, rinjohjet e befasishme ketu ne qytezat e largta te Amerikes. Tek po mateshim qe te shpallnim fejesen, Pellumbin e denuan te punonte ne prodhim ne guroren e Shashices.

Ai rol jo vetem qe me dha nje note maksimale nga trupa e pedagogeve, por me dha besim te metejshem edhe e kam si pike referimi ne tere krijimtarine time. Ate menisk qe ma keqesoi gjurin gjate gjithe jetes ne skene, une atehere nuk e operova. Pellumbi kish mbaruar studimet tre vjet para meje dhe punonte ne Vlore. Nje grup i tille partneresh, per mua ishte nje fat i rralle, fat qe artistit i vjen ndofta nje here ne peseqind vjet. Tashme shume nga vizitoret dhe dashamiresit tane e dine se Xhulieta Kulla jeton ne Amerike.

Rolet jane aq te shumte sa edhe sikur te ishin kryevepra, lista e ben vete te merzitshme permendjen e tyre. Ato vazhdojne te mos kene lekundje e nuk do te kene.

Si perfundim cili eshte mesazhi juaj

Xhulieta Kulla, krijuam kete interviste shoqerore dhe informative. Duke hequr angazhimin ne kater filma te Kinostudjos me role jo te rendesishem, qe nga vendosja ne Fier e deri ne largim, kam qene aktorja baze e Estrades me aktivizim te herepashershem ne teater. Une u tremba se mos shtepia na zinte brenda. Pak histori mbi qytetin e lindjes dhe formimin e saj.

Ne nje goditje qe i dhashe me shkelm ne gjoks, perdora aq shume force, sa keputa meniskun edhe u rrezova. Keto prirje me shpune pastaj edhe ne rrethet artistike te Shtepise se Pionereve e aty me konsideronin si nje shougerl te vockel. Ne nje skene me shpata une beja dyluftim me shokun tim te kursit, Fitim Makashin, qe luante rolin e nje turku.

Pellumbi vendosi te bente te njerzit e mi nje vizite te papritur te nesermen, e te sqaronte situaten, te siguronte qellimet e mira e tjera e tjera.

Gjithesesi mua me takon vetem te falenderoj, sado shume apo pak te me jene dhene. Nje jete plot sakrifica e mundime. Sa per marredhenien me Feritin dhe Brunen, ajo pak dallim ka nga jeta e Fierit.

Ne shkojme gjithmone ne Fier e jemi mysafire ne teatrin tone. Kjo i komplikoi gjerat dhe ne duke pritur rikthimin e tij ne teater i vazhduam marredheniet fshehurazi prinderve te mi.

Qe miturake une recitoja e vallzoja, jepja programin e shfaqjes e kendoja. Fat ishte gjithashtu edhe periudha e zgjatur e pjellorise letrare te tim shoqi Pellumb Kulles, qe shkroi dhe inskenoi pjese qe u bene ajka e humorit ne shkalle vendi. Situata u be tragjikomike.

Ne nje goditje